Merkez
Gökçeada

Merkez

Gökçeada

Merkez

Tanıtım

Adaya ilk ayak bastığınız Kuzu Limanı’na 7 km. uzaklıkta adanın kıyıdan uzak, daha iç kesimine kurulmuş Gökçeada merkez yerleşimi, bu anlamda Gökçeada hakkında detaylı bilgilere sahip olmayan turistleri biraz hayal kırıklığına uğratabilir.

Gökçeada Merkeze Nasıl Gidilir? Gökçeada İçi Otobüs Seferleri

Gökçeada merkezi, Kuzu Limanı’na 7, Kaleköy’e 4, Eski Bademli’ye 4, Yeni Bademli ve Zeytinliköy’e ise 3’er km. mesafede bulunuyor. Adanın merkezinden Uğurlu Köyü, Kuzulimanı, Dereköy ve Kaleköy’e otobüs ve minibüsler düzenli olarak sefer düzenliyor.

Gökçeada içi ulaşım için aracınız yoksa Gökçeada Belediyesi’nin tarifeli otobüslerini kullanabilirsiniz. Bunun dışında Gökçeada Taksi Durağı’nda bulunan taksiler standardı aşmayan tarifeleri ve güler yüzlü hizmet anlayışı ile size yardımcı olabilecek en önemli alternatif.

Gökçeada Merkezde Ne Yenir?

Gökçeada’nın merkezi, aslında adanın tüm canlılığının bulunduğu en kalabalık noktası olarak tanımlanabilir. Merkezde bulunan oteller, bankalar, lokanta ve restoranlar ile adanın merkezi, adada yaşayanlar için tam bir canlanma noktası.

Merkezde bulunan Gökçeada restoranları, oğlak çevirme, her nevi çorba, kebap, deniz ürünü, döner gibi pek çok ürünü bulabileceğiniz tatminkar lezzetler sunuyor.

Efibadem Kurabiyesi

Gökçeada’nın sembolü haline gelen Meydani Pastaneleri’nin en özel ürünü olan Efibadem Kurabiyesi’ni de Gökçeada merkezde bulunan Meydani Pastaneleri’nin ilk şubesinde bulabilirsiniz.

Gökçeada Merkezde Nerede Kalınır?

Gökçeada’nın merkezinde pansiyon, apart ve otelleri bulabilirsiniz. Adanın merkezinde son yıllarda oldukça fazla yeni otel hizmete girdi. İrili ufaklı otel ve butik otellerde aradığını bulamayan misafirler için ev pansiyonculuğu da adadaki en önemli yatak kapasitelerinden birini oluşturuyor.

Gökçeada Merkez Otel Fiyatları

Her geçen yıl daha fazla turisti ağırlayan Gökçeada merkezdeki otel fiyatları ise 2022 yazında 800-1500 TL arasında değişiyor. Gökçeada pansiyon fiyatları ise yine 2022 yılı için 350-750 TL arasında değişebiliyor.

 

  • GEZİLECEK YERLER Büyük Kilise, Gökçeada Kent Müzesi, İşbankası Sokağı