Yeni Bademli
Gökçeada

Yeni Bademli

Gökçeada

Yeni Bademli

Tanıtım

Gökçeada Yeni Bademli köyü, adanın kuzeyinde konumlanmış bir iskan köyüdür. MGK kararları sonucunda Türk nüfusunun arttırılmasına yönelik alınan kararlar ile 1984 yılında Isparta, Trabzon, Giresun ve Samsun’dan getirilen aileler için bu köy kurulmuştur. Köyün kuruluşunda hayvancılık ve tarım ağırlıklı kullanılabilecek evler inşaa edilmiştir.

Yeni Bademli Nerede? Yeni Bademli’ye Nasıl Gidilir?

Yeni Bademli köyü Gökçeada’nın kuzeydoğusunda konumlanmıştır. Eski Bademli ve Kaleköy’ün arasındaki ovaya yayılan köy, adada bulunan Türkiye’nin ilk sualtı Milli Parkı’nın içinde yer alan Yıldız Koyu‘na da yalnızca 500 metre uzaklıktadır. Yeni Bademli, Gökçeada’nın merkezine 3 km uzaklıkta yer alıyor.

Yeni Bademli Köyü’ne Ulaşım

Yeni Bademli köyüne gitmek için Gökçeada merkezinden kalkan belediye otobüsleri ile merkeze 6-7 dakika uzaklıktadır. Yaz aylarında yarım saatte bir kalkan otobüsler, kış aylarında saatte bir kalkmaktadır.

Gökçeada merkezinden Yeni Bademli’ye yürüyerek gitmek de mümkün. Gökçeada-Kaleköy yolunun tamamlanması ile birlikte hizmete açılan yürüyüş yolu ile Yeni Bademli’ye yürüyerek ulaşmak 25 dakika sürüyor.

Yeni Bademli Konaklama Seçenekleri

Gökçeada’da bulunduğu konum itibariyle Yeni Bademli köyü, zaman içerisinde gelir kaynakları arasında turizmi de eklemiş. Yeni Bademli apart ve pansiyonları ile adanın en büyük yatak sayısına sahip yerlerinden birisi. Tıpkı diğer Gökçeada pansiyonları gibi Yeni Bademli pansiyonları ve apartları da her bütçeye uygun alternatifleri misafirlerine sunuyorlar.

Yeni Bademli’de yanyana pek çok pansiyon ve apart bulabilirsiniz. Sonradan kurulduğu için birbirine benzeyen sokaklara sahip Yeni Bademli, çok fazla misafir ağırlamasına rağmen, köyün Kaleköy ve Eski Bademli arasındaki ovada kalmasından dolayı sürekli ferahlatıcı bir rüzgarın etkisinde kaldığını söylemeliyiz.

Yeni Bademli Pansiyon Fiyatları

Her yıl yenilenen pansiyonlarda her bütçeye uygun yer bulunuyor. Yeni Bademli pansiyon fiyatları 2022 yılı için 350-850 TL arasında değişiyor. Yeni Bademli pansiyon ve apartları içerisinde banyo, tuvalet, lcd tv, internet bağlantısı, mutfak ve lazım olabilecek her türlü mutfak aleti standart olarak bulunuyor diyebiliriz.

Tanıtımı oku

  • MERKEZE UZAKLIK 3 km.
  • GEZİLECEK YERLER Yıldız Koyu