İmroza Ekolojik Yaşam Atölyesi

Fatih Mahallesi, Atatürk Cd. No:1, 17760 Kaleköy Köyü/Gökçeada/Çanakkale, Türkiye(2)

Tel: 0 286 887 23 88 / 0 532 500 55 49

  • Organik ve Doğal Ürünler

Gökçeada İmroza Ekolojik Yaşam Atölyesi
Gökçeada İmroza Ekolojik Yaşam Atölyesi

Açıklama

İmroza Ekolojik Yaşam Atölyesi’nin yaşamı bundan yıllar öncesinde Aziz-Şule Bengi çiftinin Gökçeada‘ya aşık olarak büyükşehir yaşamını, iş stresini bir kenara bırakarak adaya yerleşmesiyle başlıyor. Türkiye’nin ilk doğal yaşam atölyelerinden biri olarak tanımlayabileceğimiz İmroza Ekolojik Yaşam Atölyesi‘nde adanın yağmur suyu kullanılarak yapılan sabunlardan kolonyalara, doğal zeytinyağı ve adada yetişen bitkilerden elde edilen sabunlara kadar pek çok doğal ürün ile karşılaşabilirsiniz.

İmroza Sabunu’nun Hikayesine Tanıklık Edin

Daha yaygın olarak İmroza sabunları olarak bilinen atölyede üretilen sabunların hikayesini ve nasıl üretildiklerini Aziz Bey ve Şule Hanımdan da dinlemeli ve bu atölyenin hikayesine şahitlik etmelisiniz. Adanın tüm doğallığının küçük bir atölyede bir arada bulunduğunu, aslında Gökçeada‘nın ne denli kendine yetebilecek bir ada olduğunu farkedeceksiniz.

Atölyede sunulan kokulu mumlardan kolonyalara kadar tüm ürünler doğal yollarla üretilmiş ve endüstriyel üretimden uzak şekilde elde ediliyor. Doğanın içinde mükemmele yakın bir ekolojik yaşam biçimine tanık olmak için siz de İmroza Ekolojik Yaşam Atölyesi’ni ziyaret etmelisiniz.


İnceleme

İnceleme Yap
2 İnceleme
  • Lokasyon
  • Mekan
  • Fiyat
  • Kalite

avatar - Aug, 14, 2017 -

Sinan Uğur

Hiç düşünmeden ve tereddüt etmeden sadece sabun değil, kolonya almanızı da şiddetle tavsiye ederim. İnanın buradan aldığınız kolonyalar bilindik markaların kolonyalarından hem çok kaliteli hemde içinde gerçekten doğal serinlik var.

avatar - May, 19, 2017 -

Levent Ekren

Türkiye'de hiç bir yerde karşılaşacağımı düşünmediğim bir doğal yaşam atölyesi ile karşılaştım. Büyükşehir yaşamının ardından Gökçeada'da küçük bir yaşama yağmur damlalarıyla merhaba diyen Şule-Aziz Bengi ikilisine sonsuz teşekkürler.