İmroz Poseidon

Belgüzar Hanım Sok. No: 42 Kaleköy / Gökçeada(1)

Tel: 0 543 410 34 62

  • Restoran & Kafe


Açıklama

İmroz Poseidon

Gökçeada’nın tarihi mekanlarından biri olan Kaleköy’de yer alan İmroz Poseidon, Kaleköy’deki Cenevizliler’e ait tarihi kalenin hemen yanında bulunan kayalıkların üzerine kurulu bir restoran. Kaleköy ve adanın en önemli mekanlarından biri olan İmroz Poseidon, çevreye hakim bir pozisyonda olması nedeniyle mükemmel bir manzaraya sahip. Gökçeada‘nın yerli ailelerinden Çetinsoy ailesinin işlettiği İmroz Poseidon’da Serhat Bey ve eşi Bennur Hanım, misafirlerinin memnun ayrılmaları için herşeyi düşünüyorlar.

Zengin Bir Kahvaltı ve Mükemmel Bir Menü

Menüsünde pek çok deniz ürününü bulunduran İmroz Poseidon’da Bennur Hanım’ın elinden çıkan mükemmel mezeleri de ıskalamamanızı öneriyoruz. Ahtapot ızgarasından karides güvecine, Gökçeada’nın zengin balık çeşitlerinden kalamara kadar pek çok lezzet İmroz Poseidon’da sizleri bekliyor.

Sabah saatlerinde de açık olarak bulabileceğiniz İmroz Poseidon sizi kallavi bir kahvaltı ile karşılıyor. Adanın doğal ürünlerinden yapılmış reçellerinden peynirlerine, adada üretilmiş zeytinlerden adanın doğal zeytinyağına kadar unutamayacağınız bir kahvaltıyla tanışabilirsiniz.

Mutlaka Rezervasyon Yaptırın

Yaz ayları boyunca açık olan İmroz Poseidon, adaya gelen neredeyse tüm turistlerin uğrak yeri. Özellikle akşam yemeği için önceden rezervasyon yaptırmanızı öneririz, yoksa yer bulamayabilirsiniz. Yukarı Kaleköy‘ün en çok ilgi gören restoranı olan İmroz Poseidon, her yıl pek çok turizm dergisi ve yayın kuruluşu tarafından tavsiye yazıları alan kaliteli bir mekan.


İnceleme

İnceleme Yap
1 İnceleme
  • Lokasyon
  • Mekan
  • Fiyat
  • Kalite

avatar - Apr, 24, 2017 -

Ayhan Güvelioğlu

Gerçekten belki de Türkiye'deki en iyi manzaralardan birine sahip bir mekan. Kayaların üzerine oturtulmuş iskelede sanki deniz ayağınızın altındaymış gibi hissediyorsunuz. Mezeler başarılı ancak daha çok çeşit olabilir. Güzel ve keyifli bir mekan, Gökçeada'nın vazgeçilmezi diyebilirim.