Ecem Mantı Çoban Yıldızı

Zarife Tepesi yolu Merkez/Gökçeada(0)

Tel: 0 543 811 50 23

  • Ev Yemekleri


Açıklama

Uzun yıllardır Gökçeada‘da yaşayan ve artık kendisini bir adalı olarak tanımlayan Gülsen Hanım ve ailesinin kurduğu Ecem Mantı, önceki yıllarda merkezde bulunan gazete bayisinin karşısında yer alıyordu. Son iki yıldan bu yana adanın merkezindeki Zarife Tepesi yolundaki kendi yerlerine taşınan Ecem Mantı, burada Çoban Yıldızı adını vermiş.

Gülsen Hanımın lezzetli mantısının yanında pek çok zeytinyağlı yemek çeşitlerini, dalından taze koparabileceğiniz mevsim sebze ve meyvelerini de bulabileceğiniz Ecem Mantı Çoban Yıldızı, adada ev yemeği yemek isteyenler için mükemmel alternatifleri barındırıyor. Zeytinyağlılar ve mükemmel mantının yanında adada üretilen etlerden yapılan yemeklerin de tadına bakabilirsiniz. Adanın meşhur oğlak etinin tadını başka bir yerde bulamayacağınızı söyleyebiliriz.

Kabak Çiçeği Dolması olur mu demeyin! Mükemmel bir lezzet sizi bekliyor

Eğer şanslıysanız ve mevsiminde adadaysanız Gülsen Hanımın ellerinden Ege yöresine has olan bu lezzeti mutlaka tatmalısınız. Kabak çiçeğinin günlük toplanan yapraklarıyla yapılan dolma, hem hafif hem de lezzetli bir zeytinyağlı. Gökçeada’da üretilen gerçek zeytinyağını bir de salatalarda denemelisiniz.

Konum olarak Gökçeada merkezine girişte karşılaşacağınız Kaleköy yol ayrımına gelmeden hemen önce sol tarafınızda kalan toprak yolu izleyerek Ecem Mantı Çoban Yıldızı’na ulaşabiliyorsunuz. Ada merkezindeki en iyi manzaralardan birine sahip Ecem Mantı Çoban Yıldızı’nın meyve bahçeleri ve ağaçları arasında dolaşarak az sonra size servis edilecek sebze ve meyveleri toplayabilir, adanın hafif ama mükemmel esintisinde güzel bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Canı kallavi bir kahvaltı çekenler de öğle saatlerinde kadar güzel bir kahvaltı için Ecem Mantı Çoban Yıldızı’nın yolunu tutabilirler.


İnceleme

İnceleme Yap
0 İnceleme
  • Lokasyon
  • Mekan
  • Fiyat
  • Kalite