Gökçeada’da Tatil Nasıl Geçer?

Gökçeada en beğenilen tatil bölgeleri arasında sayılır. Her türlü insanın akınına uğramaktadır. Gökçeada tatil bölgeleri arasında en doğal ve sakin olan yerlerden birisidir. Tatilin uğrak noktası haline gelen Gökçeada’da da tatil yapmak hem çok keyifli, hem de çok uygun fiyatlı olacaktır.

Gökçeada’da Neler Yapılır?

Gökçeada’da tatileriniz oldukça dolu ve keyifli bir biçimde geçebilir. Bunun için pek çok aktiviteye katılabilir ve arkadaşlarınızla tura çıkabilirsiniz. Ayrıca tarihi açıdan da en görkemli yerlerden biridir. Gökçeada’yı keşif için motor kiralayabilirsiniz. Bu şekilde Gökçeada’nın tüm gizli kalmış güzelliklerini görebilir ve bunlara yakından tanık olabilirsiniz. Gökçeada’da tatil nasıl geçer sorusuna pek çok yanıt verilebilir. Bu bölgeye özgü her yaşa göre farklı bir eğlence bulabilirsiniz. Her yaşa hitap eden cafeler buranın özellikleri arasındadır. Sizlerde arkadaşlarınızla burada eksiksiz bir tatile çıkabilirsiniz. Ayrıca Gökçeada’da bulunan plajlar hepsi oldukça temiz olan plajlardır. İnce kumlardan derin sulara atlayabilir ve tatilin keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz. Yine Gökçeada’da bulunan köylüler tarafından plaj bölgesinde pek çok hizmet verilir. Bunlara konaklamalar ve yeme içme gibi şeylerde dahildir. Bu şekilde dışarıdan gelen herkes, burada kısa tatillerini bile rahat bir biçimde tamamlayabilir. Gökçeada’nın diğer özeliliklerinden biri ise, oldukça sakin ve huzurlu bir yer olmasıdır. Özellikle karmaşadan ve kalabalıktan uzak bir tatil arıyorsanız, Gökçeada sizin için en iyi tercih olmuş olacaktır. Ayrıca buraya gelipte tarihi köylere ve mekanlara uğramadan da olmaz. Mutlaka bu yerlere uğramalı ve bölge hakkında bilgi almalısınız. Çünkü hiçbir yerde göremeyeceğiniz gizemli bölgeler ve nostaljik mekanlar burada sizleri bekliyor olacak. Bu güzellikleri kaçırmamalı ve mümkün olduğu kadar çok tarihi yer görmek için çalışmalısınız.

Gökçeada’da Nerede Kalınır? Gökçeada Pansiyon Fiyatları

Pek çok konaklama alternatifine sahip olan adadaki en önemli yatak kapasitesi sanılanın aksine Gökçeada pansiyon ve apartlarına ait. Aile pansiyonculuğunun yavaş yavaş terkedilmeye başladığı adada her yıl pek çok yeni butik otel ve daa bütük kapasiteye sahip otel açılmakta. Gökçeada pansiyon fiyatlarının her yıl değişkenlik gösteriyor olmasına rağmen 2017 yılında da Türkiye’nin pek çok bölgesine oranla daha uygun olması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl pansiyon fiyatlarının 100-300 TL arasında değiştiği Gökçeada’da bu yıl da fiyatların bu aralıkta değişmesi bekleniyor.

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır, lütfen tüm alanları doğru şekilde doldurunuz.