remove_red_eye 847
favorite_border 0
share

Gökçeada Ulaşım Seçenekleri

Türkiye’nin en batısında yer alan ve hem kış hem de yaz olmak her mevsimde belli bir turist kitlesi olan Gökçeada ile ilgili olarak yapılmış olan ulaşım seçeneklerini sizlere açıklayacağız. Gökçeada’da bulunan tertemiz havası ve dinginliğiyle birlikte birçok turistin sağlık anlamında gelip kendine gelebileceği bir yer haline gelen Gökçeada ile ilgili olarak pekçok ulaşım seçeneği mevcuttur. Gökçeada’ya geçebilmek için hava, deniz ve kara yolu ulaşımlarını kullandıktan sonra belli bir noktadan belirlenen ring seferler ile Gökçeada’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Belli bir noktandan sonra sadece deniz yoluyla Gökçeada’ya ulaşabileceğinizi unutmayınız.

Gökeçada Deniz Ulaşımı

Gökçeada’ya sadece deniz yoluyla ulaşım sağlanmış olduğundan Çanakkale limanından deniz otobüs ve Eceabat – Kabatepe Limanı’ndan ise Gökçeada’ya düzenli olarak feribot seferleri yapılmaktadır. Gökçeada’ya arabalı bir şekilde ulaşım sağlamak isterseniz Kabatepe Limanı’ndan hareket haline gelebilirsiniz. Arabalı vapur seferleri yaz aylarında gün boyu yaklaşık olarak 12 sefer olarak yapılırken kış aylarında bu sefer sayıları biraz daha düşmektedir. Arabalı seferlerin ulaşımı yaklaşık olarak 1,5 saat sürerken havanın dalgalı olmasına göre de değişebilmektedir. Kış aylarında bu saat dilimi 2 saati de bulabilmektedir.

Deniz Yolundan Gökçeada’ya Nasıl Gidilir?

Gökçeada’ya sadece deniz yolu üzerinden gelmek isteyen ve kara yolu kullanmak istemeyen tatilciler Çanakkale Conkbayırından kalkan deniz otobüsleri ile yaklaşık olarak 1 saatte Gökçeada’ya (Kuzulimana) ulaşabilmektedir. Bu yol ile hem zamandan hem de maddi anlamda kazancınız olabilmektedir. Gökçeada’ya gidişatınız için size en az maliyetli ve en avantaj yolları seçebilirsiniz.

Yorum Bırakın

message
email
person