Gökçeada Tatil Rehberi

Gökçeada Tatil Rehberi

Gökçeada tatil coğrafyamız içerisinde biraz unuttuğumuz, biraz kendi haline bıraktığımız bir doğa cenneti. Öyle bir ada düşünün ki içinde barajlar, tuz gölü ve şelale olabilsin. Sayısız koyunda doyasıya denizin tadını çıkarabileceğiniz Gökçeada, doğanın bizlere sunduğu en önemli yerlerden biri. Doğal güzelliklerin gün geçtikçe kaybolduğu dünyamızda, şehir yaşamının ardından hayatınızı dondurabileceğinize sizi inandıran ütopik bir ada dersek yanlış tanımlamış olmayız.

Son on yılda giderek gelişim gösteren Gökçeada, turizmde tanıtıma öncelik vermeye başlayan yerel yönetim anlayışıyla da turizm sektöründe gün geçtikçe önem kazanıyor. Adanın tüm doğal güzellikleri içerisindeki en önemli turistik aktivitenin önümüzdeki yıllarda rüzgar sporları olması bekleniyor. Gökçeada rüzgarı, kitesurf ve windsurf için yıl boyunca ideal bir yapıya sahip. Yılın 11 ayı boyunca rüzgar sporları ile ilgilenebildiğiniz Gökçeada’da en önemli sorun ise özellikle kış aylarında yaşanan sert fırtınalar.

Gökçeada Tatil Yerleri

Adaya ayak bastığınız Kuzu Limanı’ndan adanın diğer ucu olan Uğurlu köyüne kadar 25 kilometrelik geniş bir alana sahip olan Gökçeada’da hemen her yerleşim yerinden istediğiniz noktaya ulaşmanız oldukça kolay. Özellikle adaya kendi aracınızla gelmenizi tavsiye ederiz, bu size oldukça büyük bir esneklik kazandırırken trafiksiz yollarda araç kullanmanın da tadını çıkarabilirsiniz.

Gökçeada tatil yerleri, ada merkezi başta olmak üzere Kaleköy, Yeni Bademli, Eski Bademli, Zeytinliköy, Uğurlu ve Şirinköy olarak sıralanabilir. Son yıllarda yeni işletmelerin açıldığı Yeni Bademli ve Uğurlu köyleri profesyonel ev pansiyonculuğu ve apart daire anlayışıyla konaklama sektöründe önde gelen yerler olarak dikkati çekiyor. Gökçeada butik otel açısından da oldukça kaliteli mekanlara sahip. Eski Bademli, Kaleköy ve Zeytinliköy’de bulunan az sayıda işletme yüksek hizmet kalitesi ile adanın butik otel ihtiyacını karşılıyor.

Gökçeada butik otelleri konusunda daha detaylı bilgi almak isteyenler Eski Bademli’deki Son Vapur Konukevi, Zeytinliköy’deki Zeydali Hotel ve Kaleköy’deki Değirmen Konukevi‘ne göz atabilirler.

Gökçeada Tatil Yorumları

Gökçeada’ya gelen pek çok turist, adaya ulaşımdan ve adadaki turistik tesis yetersizliğinden şikayetçi gibi görünse de adanın doğal ve tarihi güzelliklerini diğer pek çok tatil bölgesine değişmeyeceğini söylüyor. Her yıl artan tesis sayısıyla birlikte turizm sektöründe atılım içerisinde bulunan Gökçeada’da otel ve pansiyon fiyatları da Türkiye’nin diğer bölgelerine göre oldukça makul. Yüksek sezonda ve bayram tatillerinde yer bulabilmek, kısıtlı yatak sayısı nedeniyle pek mümkün olmuyor olsa da önceden rezervasyon yaptırmanız durumunda hem uygun fiyatlarla karşılaşıyorsunuz hem de rahat bir tatilin keyfini çıkarıyorsunuz.

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır, lütfen tüm alanları doğru şekilde doldurunuz.