Gökçeada Otelleri Hakkında Genel Bilgiler

Gökçeada’ya ilk kez gelecekler için en önemli sorulardan biri konaklama problemleri. Gökçeada, henüz başında olduğu turizm atağının ilk basamaklarında yer alıyor olsa da son yıllarda hızla artan yatak kapasitesi ile gördüğü ilgiyi karşılayabilen bir turizm cenneti. Şehir yaşamından sıkılanlar için birebir olan adada yaşama fikri her geçen gün daha fazla kişiyi esir alıyor. Son derece sakin, bakir ve şehir yaşantısının her türlü dezavantajından uzaklaşmış bir yaşam biçimi bugün için şehirlerde yaşayanlara oldukça ütopik gelebilir olsa da tüm bunlar Gökçeada’da mümkün.

Adanın genelinde yaygın olan ev tipi pansiyonculuk yerini önce apartlara, daha sonra daha büyük işletmelerin açılması ile otellere bırakmaya başladı. Bugün hala adanın yatak kapasitesini ağırlıklı olarak pansiyon ve apartlar karşılıyor olsa da son dönemde

Gökçeada otelleri

Gökçeada Otel Kefalos

artan kapasiteleri ve sayıları ile Gökçeada otelleri turizmde etkin bir rol oynamaya başladılar. Gökçeada otelleri herşey dahil kapsamında çalışmayan, aslında bugün turizm sektörünün aradığı gibi eski tarzda otelcilik anlayışını modern hizmet kalitesi ile birleştiren işletmeler olarak dikkati çekiyorlar.

Gökçeada’da otelde konaklamak isteyenler genellikle denize yakın oldukları gerekçesiyle resort otelleri tercih ediyor olsa da bugün adada aktif olarak çalışan yalnızca 1 adet resort otel bulunmakta. Bunun dışında denize yakın konumlanmış Gökçeada otellerini tercih etmek isteyenler, ağırlıklı olarak Gökçeada’nın güneydoğu sahilleri olan Kefaloz/Aydıncık koyunu seçmeliler. Burada bulunan Otel Kefalos, Çınarlı Kasrı veya Gökçeada Sörf Eğitim Okulu Oteli’ni seçebilirler. Son dönemde bölgede devam eden çok sayıda inşaatlarla bu bölge Gökçeada’nın en canlı turizm bölgesi olmaya aday görünüyor.

Gökçeada otel fiyatlarına kahvaltı dahil, bununla birlikte otellerde wifi bağlantısı, 24 saat sıcak su, reception, oda servisi standart olarak sunuluyor. Bazı otellerde müşterilerin isteğine bağlı olarak akşam yemeği servisi ve ulaşım servisi de sunuluyor. Eğer sörf veya dalış öğrenmek istiyorsanız yine otelinizin konumuna bağlı olarak bu eğitimleri de otel bünyesinden temin edebiliyorsunuz.

Butik otelcilik anlayışın da oldukça yaygın olduğu Gökçeada’da özellikle Eski Bademli, Zeytinliköy ve Kaleköy‘de çok sayıda butik otel bulunuyor. Gökçeada butik otelleri ile Türkiye’nin pek çok noktasından da ayrılan bir kalite ve mimari farklılığa sahip. Pek çok butik işletme bugün hala aranılan eski ve antika değeri taşıyan ürünlerin seçilerek restore edilmesiyle kullanılır hale getirildiği yerler olarak dikkati çekiyor. Zeydali Otel, Yeşil Ev, Son Vapur Konukevi gibi işletmeler butik otelciliğin hem Gökçeada hem de Türkiye sınırları içerisindeki önemli temsilcileri olarak karşımıza çıkıyorlar.

Gökçeada konaklama açısından her keseye ve yaşam biçimine uygun pek çok alternatife sahip, bununla birlikte ada genelinde kamp yapabileceğiniz veya karavanınızı park ederek konaklayabileceğiniz çok sayıda alan ve koy mevcut. Kimsenin olmadığı bir koyda uyanmak, sabah suyunun tadını çıkarmak isterseniz adanın en eğlenceli işlerinden birini yapmış olursunuz. Kimsenin olmadığı bir koyda uyanmak ve o denize yalnız başınıza girmek fikri oldukça cazip.

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır, lütfen tüm alanları doğru şekilde doldurunuz.