remove_red_eye 132
favorite_border 0
share

Gökçeada Festivalleri

Huzurlu bir tatil için sizlerin beklemiş olduğu en özel yerlerden bir tanesi olan Gökçeada ile ilgili neredeyse tüm bilgileri yazılarımızda sizlere anlatmaya çalıştık. Gökçeada tatilinizde ise belli başlı bazı durumlarda meydana gelebilir, genellikle yurt dışında oldukça sık yapılan festivaller ülkemizde de Gökçeada içerisinde belli turizm zamanlarında yapılarak oldukça çoşkulu bir şekilde karşılanmaktadır. Gökçeada’ya gittiğinizde belli tarihler içerisinde olan etkinliklere katılarak deneyimlerinizi arttırmanızı ve festival havasını tatmanızı istemekteyiz.

Gökçeada Meryem Ana Panayırı

Gökçeada tarihinin en eski kültürlerinden biri olan Rum kültürünün getirmiş olduğu Meryem Ana Panayırı Gökçeada merkezde 14-16 Ağustos tarihleri arasında düzenlenmektedir.  Tepeköy civarında da yapılan panayırla ilgili olarak yemekler yapılıp, şaraplar açılmaktadır. Sirtaki eşliğinde geç saatlere kadar yapılan eğlenceler Gökçeada Panayırında devam edilmektedir.

Gökçeada Motosiklet Festivali

Gökçeada’nın yaz kış demeden belli bir kitlesi olduğundan ötürü festivallerde motosiklet kulübü üyelerinin özel gösterimleri eşliğinde festival gerçekleştirilmektedir. Ödüllü yarışmalar ve etkinlikler ile konserler devam edilen festivale motor tutkunu insanların katılımı fazladır.

Gökçeada Ot Festivali

Geçtiğimiz sene ilk olarak yapılan Ot festivali gelen turistler tarafından oldukça eğlenceli yaklaşılınca Gökçeada tarafından gelenekleşmiş hale getirildi. Ot Festivali ile Gökçeada mutfağına ait lezzetli ot yemeklerini tanıtmak amacıyla yeni nesillere aktarımı gerçekleştirmektedir. Festival içerisinde düzenlenen yarışma içerisinde en güzel ot yemeğini yapan jüriler çeşitli hediyeler ile ödüllendirilmektedir.

Yorum Bırakın

message
email
person